Zadbaj o zdrowie psychiczne

Dbanie o swoje zdrowie powinno zawsze obejmować wszystkie jego dziedziny, w tym również zakres psychiki. Praca, jaką dzisiaj wykonują ludzie, a także często stres związany z tempem życia, mobbing, ciągły pośpiech, konflikty, brak bliskich relacji z innymi ludźmi – to wszystko sprawia, że nieraz nasza kondycja psychiczna spada poniżej średniej. Wtedy dobrze jest udać się do odpowiedniego specjalisty. W dużych miastach jest nieco łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce, takie jak na przykład CMP w Krakowie.

Wizyta u psychologa to nie wstyd

W opinii publicznej jeszcze całkiem niedawno panował pogląd, że chodzenie na spotkania do psychologa to największy wstyd, jaki można sobie wyobrazić, jednak dzisiejsza ilość ludzi zapadających na depresje związane z różnymi aspektami życia skutecznie zmieniły ten pogląd. Wizyta na przykład u psychologa w CMP w Krakowie może dotyczyć naprawdę różnorodnych obszarów życia, począwszy od braku szczęścia w związku czy w małżeństwie, przez problemy z samotnością, skończywszy rzecz jasna na obszarach zawodowych.

W jaki sposób znaleźć odpowiednią pomoc?

Swojego psychiatrę dobrze mieć blisko swojego miejsca zamieszkania, wtedy dużo łatwiej chodzi nam się na terapie lub różne spotkania, które mają nam pomóc. W dużych miastach łatwiej jest znaleźć odpowiedniego specjalistę ze względu na ich ilość, łatwiej również jest się do nich wybrać, ponieważ życie w mieście zapewnia wszystkim swoim mieszkańcom zupełną anonimowość.

2 komentarze

  • Natalia, 7 maja 2017, 17:36

  Odpowiedz

  Może i racja z tą pomocą u psychologa, ale chyba nie umiałabym się przemóc i iść do niego…

  • Wojtek, 9 maja 2017, 18:17

  Odpowiedz

  Jeśli masz naprawdę spory problem, z którym nie umiesz poradzić sobie sama, to pomoc psychologa to najlepsze, co może cię spotkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.